Mistrzowski występ koszykarek Ósemki w 2 lidze

Komplet 12 zwycięstw zanotowały koszykarki MKS Ósemka podczas pierwszej części sezonu w drugiej lidze kobiet. W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej, skierniewiczanki pokonały TK Nowa Wieś (69:58). Teraz czas na występ w grupie mistrzowskiej.

Skierniewiczanki dalej niepokonane w drugiej lidze. Drużyna prowadzona przez trenera Adriana El-Warda w ostatni weekend zanotowała już dwunaste z rzędu ligowe zwycięstwo. Tym razem w pokonanym polu zostawiła ekipę TK Nowa Wieś. Warto dodać, że spotkanie nie miało ciężaru gatunkowego. Oba zespoły bez względu na  końcowy wynik, miały bowiem zagwarantowany awans do grupy mistrzowskiej.

Mimo to na parkiecie nie brakowało emocji od pierwszej do końcowej syreny. Pierwsza nerwowa połowa zakończyła się nieznaczną przewagą Ósemki. Kolejna była jeszcze bardziej wyrównana. Skierniewiczanki najlepiej zaprezentowały się dopiero w trzeciej odsłonie widowiska, kiedy to po świetnych akcjach najlepszej tego dnia Kasi Agnieszczak (zdobywczyni 22 punktów, 8 zbiórek i 6 przechwytów) odskoczyły na ponad 20 oczek. Ambitnie grające gospodynie, próbowały gonić wynik. Na szczęście znakomita dyspozycja Julii Zbudniewek (18 punktów, 7 zbiórek) pozwoliła na pewne dowiezienie wygranej do końcowego gwizdka.

- Na pochwałę zasługuje cały zespół, jednak warto wyróżnić trzy zawodniczki Ósemki. Kasię Agnieszczak, zdobywczynię aż 22 oczek, czy Julię Zbudniewek (18 punktów), ale również waleczną Lucynę Sawicką, która zebrała meczu połowę piłek całego zespołu. Bardzo cieszy powrót do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją,najmłodszej w drużynie, Łucji Gędek, która dobrze zaprezentowała się, rzucając pięć punktów i skutecznie zatrzymując rywalki. Teraz na nasze koszykarki czeka rywalizacja w grupie mistrzowskiej, z której dwie najlepsze drużyny awansują do półfinału gry o 1 Ligę Koszykówki Kobiet – podsumował trener Adrian El-Ward.