Mamy mistrzynię i wicemistrzynię województwa łódzkiego w pływaniu

Znakomite wiadomości z Łódzkiej Zatoki Sportu. Marysia Urbanek została Mistrzynią Województwa Łódzkiego, a Lena Wieczorek podwójną wicemistrzynią.

8 listopada w Łódzkiej Zatoce Sportu odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu dla roczników 2011-2010-2009. Do zawodów zgłosiło się aż 491 pływaków. Wśród 9-latków mistrzynią województwa została Marysia Urbanek w konkurencji 50 m stylem grzbietowym. Marysia zajęła także piąte miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Ze znakomitej strony pokazała się Lena Wieczorek, która wywalczyła tytuł podwójnej wicemistrzyni województwa, zdobywając srebrne medale na 50 m stylem klasycznym i 25 m stylem motylkowym. Zawody dobrze będą wspominać także Karolina Leszczyńska (piąta na 100 m stylem klasycznym), Filip Rupiński (piąty na 25 m stylem grzbietowym) oraz nasza sztafeta mieszana 4×100 metrów stylem dowolnym (Karolina Leszczyńska, Olaf Pindor, Zuzanna Popińska, Szymon Kowalczyk), która wywalczyła bardzo dobre szóste miejsce.

- Dla naszych najmłodszych zawodników była to pierwsza możliwość rywalizacji z rówieśnikami z innych klubów województwa łódzkiego. Pojawiły się rumieńce na twarzach, uśmiechy i zadowolenie z osiąganych wyników. Wielkie brawa! Jesteśmy z Was dumni – komentuje trener Artur Zakrzewski. Wyniki poszczególnych zawodników w załączeniu poniżej!

Gratulacje dla wszystkich! Najmłodszych witamy w Pływackim Świecie!