Sport

Koszykarki Ósemki górą w meczu na szczycie 2. ligi!

Po wielkich emocjach Ósemka wygrała z ŁKS Łódź w meczu na szczycie grupy mistrzowskiej 2. ligi koszykówki kobiet (72:65). Dzięki zwycięstwu podopieczne trenera Adriana El-Warda utrzymały status niepokonanej ekipy z bilansem 13 zwycięstw.

Niesamowity horror z happy endem zgotowały swoim kibicom koszykarki Ósemki Lucyna Day Spa Skierniewice w meczu z ŁKS-em Łódź. Oba zespoły wygrały swoje grupy i nie doznały przed tym meczem porażki. Wiadomym było, że ktoś po sobotnim spotkaniu pierwszy raz w obecnym sezonie dozna goryczy porażki. Drużyna ŁKS-u prowadzona przez utytułowanego szkoleniowca,trenera Reprezentacji Polski, Bartosza Słomińskiego świetnie weszła w mecz, skutecznie kończąc akcje (5 trójek) i wychodząc na 15 punktowe prowadzenie na początku 2 kwarty. Wszystko wskazywało na wysoką porażkę Skierniewic w tym meczu, jednak koszykarki Ósemki potrafiły zareagować na boiskowe wydarzenia i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Do przerwy ŁKS wygrywał 11 punktami jednak świetne wejście w 3 kwarcie Katarzyny Krajewskiej i Julii Zbudniewek odmieniło losy spotkania. Dziewczyny zdobyły w tym fragmencie odpowiednio 7 i 6 punktów, doprowadzając do remisu na koniec kwarty. Ostatnie 5 minut Ósemka po niesamowicie emocjonującym finiszu wygrywa 9:2, a pięć punktów w najważniejszym okresie meczu zdobyła młoda skierniewiczanka Łucja Gędek która oprócz ataku ze świetnej strony pokazała się także w obronie przechwytując kilka kluczowych piłek i przypieczętowując zwycięstwo Ósemki w tym prestiżowym meczu. Koszykarki Ósemki Lucyna Day Spa Skierniewice z perfekcyjnym bilansem 13-0 są liderkami 2 Ligi Koszykówki Kobiet

GRATULACJE DZIEWCZYNY ZA WALKĘ DO KOŃCA I ZWYCIĘSTWO!