Kadeci U-16 AZS PWSZ awansowali do finału strefowego. Kolejne zwycięstwa żaków U-12

Aż osiem spotkań rozegrali w ostatni weekend koszykarze AZS PWSZ Skierniewice. Klub wystawił w tym sezonie dziewięć drużyn, stąd nie dziwi taka ilość spotkań.

Wybrane zdjęcia

Świetnie zaprezentowali się kadeci z pierwszego zespołu, którzy na własnym parkiecie pokonali po pasjonującym pojedynku ŁKS Łódź 75:70. Pierwsze minuty należały do skierniewiczan, którzy grając agresywnie w obronie, wymuszali błędy rywali i skutecznie wyprowadzali kontry zamieniając je na punkty. Zmiana obrony przez łodzian doprowadziła w drugiej kwarcie do odwrócenia wyniku i do przerwy ŁKS prowadził dwoma punktami. Mogło się wydawać, że trzecia kwarta wygrana przez AZS 14:3 załatwi sprawę, jednak grały dwie najlepsze ekipy województwa i nikt nie zamierzał rezygnować ze zwycięstwa. Kolejny fragment łodzianie wygrywają bez straty punktu i na dwie minuty przed końcem prowadzili 1 punktem. Ostatnie słowo należało do AZS, który wygrywa ostatnią minutę 6:0 i cały mecz 75:70. Tym samym skierniewiczanie zapewniają sobie awans do finału strefowego w Bydgoszczy. Najlepiej punktującymi byli: Gędek Michał 31, Bartoniewicz Dominik 16 i Owczarek Jakub 11.

Drugi zespół kadetów rozgrywał swój mecz w Łowiczu. Niestety nasi zawodnicy ulegli gospodarzom 94:39.
– Biało-niebiescy to ekipa o rok i dwa lata młodsza od rywali i miała problemy z rozbijaniem obrony strefowej przeciwnika, a młodzicy występujący w składzie nie mogą bronić w U - 14 w ten sposób i jest to dla nich zupełnie nowy element taktyczny – tłumaczy Krzysztof Wiercioch z AZS PWZS Skierniewice.

Najwięcej punktów zdobyli: Rutkowski Jakub 12 i Patan Kamil 11. Co nie udało się starszym kolegom powetowali sobie żacy U - 12 z pierwszego zespołu. Grający w Łodzi akademicy odnieśli dwa zwycięstwa. W pierwszym spotkaniu pokonali Księżaka Łowicz 92:4 a drugim wygrali z gospodarzami ŁKS 52:34. Najlepiej punktowali: Sadowniczyk Jakub 19 i 18, Rutkowski Maciej 18 i 7, Dziuda Marcin 15 i 5, Rusin Maksymilian 12 i 7, Kłosiński Filip 10 i 4, Miksa Igor 10 i 2, Wójt Kacper 8 i 3. Drugi zespół U - 12 zmierzył się w derbowym pojedynku z ekipa Ósemki. Po bardzo zaciętym i obfitującym w wiele starć ale zgodnie z duchem fair play spotkaniu akademicy przegrali 51:44. 23 punkty w meczu rzucił Lesiecki Maciej a ponadto punktowali: Kowalczyk Jan 6, Chrobot Miłosz 5, Puchalski Filip 4, Smoliński Stanisław, Węgrzynowicz Mateusz oraz Kostański Filip po 2. Młodzicy U - 14 rozegrali swój mecz z liderem rozgrywek PKK 99 Pabianice ulegając gościom 81:55.

Nasz team kolejny raz nie mógł zagrać w pełnym składzie. Zespół ma większy potencjał niż wskazują na to wyniki. Niestety od początku sezonu kontuzje i choroby uniemożliwiły normalne przygotowanie do rozgrywek. Ale w sporcie tak jest i los płata różne figle. Chłopaki głowa do góry i w ostatnich meczach pokażcie, że potraficie grać mimo przeciwności losu – dodaje trener Wiercioch.

Najwięcej punktów zdobyli: Zaręba Mateusz 12 i Marat Jakub 10. Młodzicy młodsi U - 13 grali w Łodzi. W pierwszy spotkaniu pokonali PKK 99 Pabianice 98:71, a w drugim ulegli gospodarzom ŁKS 98:76. Świetnie w obydwu meczach zaprezentowali się liderzy zespołu - Mikołaj Miśkiewicz i Jakub Sadowniczyk, którzy rzucili odpowiednio 43 i 31 oraz 19 i 21 punktów. Ponadto Maciej Rutkowski zdobył 11 i 5 a Maksymilian Rusin 10 i 8. Zawodnicy AZS PWSZ - uczniowie klas koszykarskich w Szkole Podstawowej nr 4 zwyciężyli w półfinale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Kutnie i awansowali do finału gdzie powalczą o tytuł mistrzowski.