Juniorskie koszykarskie derby dla Ósemki

Za nami kolejne koszykarskie derby Skierniewic. Tym razem w szranki stanęły ekipy juniorskie U-17, a zwycięsko z derbowego starcia wyszli gracze Ósemki, którzy pokonali AZS PWSZ Skierniewice (91:50).

W niedzielę odbyły się kolejne koszykarskie derby miasta pomiędzy Ósemką, a Akademikami Spotkanie było wyrównane tylko na początku. Później inicjatywę przejęli zawodnicy grający pod banderą Ósemki, którzy z minuty na minutę grali coraz pewniej, świetnie broniąc, wymuszając straty i skutecznie atakując kosz rywala. W poczynaniach gości widać było za to brak zdecydowania, ogrania, skutki nieprzepracowanego okresu przygotowawczego oraz desygnowany do gry z konieczności eksperymentalny skład.

- Nasz zespół zmaga się w tym sezonie z kłopotami kadrowymi, co uniemożliwia zestawienie optymalnego składu – komentuje trener AZS Krzysztof Wiercioch. - W niedzielę tylko dwóch graczy było z rocznika podstawowego, pozostali są rok i 2 lata młodsi. Po ponad miesięcznej przerwie w treningach rytmu gry nadal nie może złapać Mikołaj Miśkiewicz, a problemy z kolanami utrudniają życie Bartkowi Andraszewskiemu. Obaj mają być liderami tego zespołu − dodaje

Przed meczem AZS z pięcioma porażkami na koncie zamykał tabelę, Ósemka plasowała się na 5. pozycji. - Nasze prowadzenie rosło systematycznie, a rywale nie mogli znaleźć żadnego pomysłu na zmianę tej tendencji – relacjonuje trener El Ward. - W ataku świetnie spisywał się Dorian El-Ward, który z 30 punktami był najlepszym strzelcem derbowego pojedynku. Maciek Wójcik, Janek Łuczak do spółki z Nikodemem Tartanusem i kapitanem zespołu Filipem Antosikiem pokazali świetną obronę i mądre czytanie gry przeciwników. Na słowa pochwały zasługuje cały zespół – dodał szkoleniowiec Ósemki, który w meczu prowadził drużynę wspólnie z Cezarym Włuczyńskim. Co ważne aż 52 na 91 punktów w tym spotkaniu dla Ósemki zdobyli chłopcy z rocznika 2006, którzy w lidze U17 będą grali oprócz bieżącego jeszcze przez 2 sezony. - Ósemka w rozgrywkach U17 jest najmłodszą drużyną ligi. Aż 8 z 12 zawodników przebywających na parkiecie jest młodsza od ligowego rocznika o dwa lata, a w zespole jest tylko jeden zawodnik 2004 – komentuje trener El-Ward.

Trzymamy kciuki za obie skierniewickie ekipy w kolejnych spotkaniach ligowych!