Gołębiewski i Bolimowski z kolejnym medalem Pucharu Polski Seniorów Judo Kata

Michał Gołębiewski i Mateusz Bolimowski wywalczyli srebrne medale podczas Pucharu Polski Seniorów Judo Kata. To kolejne medale tego duetu w zawodach rangi mistrzowskiej.

Wybrane zdjęcia

Bardzo dobre informacje napływają z Radomia, gdzie w niedzielę, 18grudnia rozegrany został Puchar Polski Seniorów Judo Kata. Do rywalizacji z najlepszymi judokami w kraju stanęli Mateusz Bolimowski i Michał Gołębiewski, reprezentujący klub MMKS Wojownik. Wojownicy w pięknym stylu zaprezentowali widowiskowe techniki Katame no Kata (trzymanie, duszenie, dźwiganie) i kolejny raz nie zawiedli, zajmując ostatecznie drugie miejsce w Polsce.

- To kolejny medal wywalczony przez Michała i Mateusza w Seniorskim Judo Kata, tym samym potwierdzają swoją przynależność do czołówki krajowej - trener Jerzy Gołębiewski

Warto dodać, że od sześciu lat skierniewiczanie nie schodzą z podium zawodów rangi mistrzowskiej. W czerwcu 2021 roku skierniewiczanie, również w Radomiu zgarnęli brąz na Mistrzostwach Polski Seniorów. W listopadzie 2020 w Jaworznie, złoto i tytuł mistrzowski wśród młodzieży zgarnął duet Gołębiewski – Suchecka. Dodatkowo Michał wspólnie z Sebastianem Gembalczykiem sięgnął po srebro na Mistrzostwach Polski Seniorów.  W 2019 roku, duet Gołębiewski - Bolimowski zdobył za to złoty medal Mistrzostw Polski Młodzieży. Wcześniej wojownicy wywalczyli trzy kolejne tytułu mistrzów Polski w kategoriach juniorskich. Trenerem zawodników jest Jerzy Gołębiewski.