Sport

Gołębiewski i Bolimowski Mistrzami Polski Kata

Trzeci rok z rzędu Mateusz Bolimowski i Michał Gołębiewski królują w Mistrzostwach Polski Kata w kategorii Junior. 3 grudnia Wojownicy wywalczyli kolejne złoto podczas ogólnopolskiego championatu w Skierniewicach.  

Do naszego miasta zjechali najlepsi zawodnicy z kraju, którzy walczyli o medale w niezwykle efektownych i trudnych technicznie Mistrzostwach Polski Judo Kata. Seniorzy rywalizowali w trzech konkurencjach: KODOKAN GOSHIN JUTSU, KATAME NO KATA i NAGE KATA. Juniorzy za to sprawdzili się w  kategorii NAGE NO KATA. Nasze miasto reprezentowały dwie pary. Broniący tytułu Mateusz Bolimowski i Michał Gołębiewski nie dali szans przyjezdnym, perfekcyjnie wykonując wszystkie rzuty. Za dopracowane techniki otrzymali najwięcej punktów i już trzeci rok z rzędu sięgnęli po złoto i tytuł Mistrzów Polski Juniorów! W turnieju w kategorii senior wzięli udział także Arkadiusz Rochmiński oraz Kamil Kroc. Ostatecznie uplasowali się oni tuż za podium. 
 

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.