Sport

Efektowna wygrana na koniec! Unia wicemistrzem jesieni w 3. lidze!

W bardzo dobrych nastrojach rok 2022 zakończyli piłkarze Unii. W swoim ostatnim meczu pokonali na boisku w Nieborowie Pilicę Białobrzegi (4:1). Bohaterem był strzelec trzech bramek, Kamil Sabiłło. Dzięki zwycięstwu drużyna awansowała na 2. lokatę w tabeli

Wybrane zdjęcia

Mecz kapitalnie rozpoczął się dla skierniewiczan. Już w 23 minucie do siatki trafił Kamil Sabiłło, który najsprytniej zachował się w polu karnym gości. Kwadrans później ten sam zawodnik podwyższył na (2:0), wykańczając bardzo dobrze rozegrany kontratak całego zespołu. Pod koniec pierwszej części meczu, drugą żółtą , a w konsekwencji czerwona kartkę otrzymał Mateusz Stępień, a Unia musiała sobie radzić w osłabieniu.

Drugą odsłonę lepiej zaczęli goście, którzy wykorzystali fakt gry w przewadze, strzelając bramkę kontaktową, zaledwie dziesięć minut po wznowieniu gry. Odpowiedź Unii była szybka i efektowna. W 59 minucie z ponad dwudziestu metrów na strzał zdecydował się Adrian Dudziński. Po uderzeniu piłka zatrzepotała w bramce Pilicy, a Unia prowadziła już 3:1. Podopieczni trenera Dawida Kroczka prowadzenia nie oddali do ostatnich minut i pewnie zainkasowali trzy oczka. Ostatnim akcentem było trafienie Kamila Sabiłło z jedenastego metra, który w doliczonym czasie gry skompletował hat-tricka.

Dzięki wygranej drużyna awansowała na pozycję wicelidera rozgrywek i tam spędzi najbliższe miesiące. Był to bowiem ostatni ligowy mecz w tym roku. Wielkie brawa dla całej drużyny!