Sport

Dwa zwycięstwa koszykarzy AZS z Kutnem

Koszykarze AZS odrabiają zaległości ligowe spowodowane pandemią covid-19. Podopieczni Mateusza Wierciocha z kategorii U-15 wyraźnie wygrali starcie z Kutnem (106:65). Sukces odnieśli też ich młodsi koledzy z rocznika U-13, którzy pokonali kutnian (65:49).

W ekspresowym tempie koszykarze AZS starają się odrobić zaległości, spowodowane szerzącą się pandemią. W poniedziałek (16.11) zagrali kolejne dwa spotkania z drużynami z Kutna w kategorii U-15 i U-13. Przed meczami odbyła się miła uroczystość. Zawodnicy U-15, którzy w ubiegłym sezonie w kategorii U-14 zajęli trzecie miejsce w wojewódzkiej lidze młodzików, otrzymali brązowe medale i okazały puchar. Podziękowania należą się władzom Łódzkiego Związku Koszykówki, że pomimo sytuacji epidemicznej starają się nagradzać najlepsze ekipy w województwie.

Medale powędrowały do szatni, a pomarańczowi odnieśli zwycięstwo 106:65. Drużyna U - 15 w ciągu 5 dni rozegrała cztery spotkania. Akademicy osłabieni brakiem Kuby Sadowniczyka, który w pierwszej połowie sobotniego meczu z Ósemką doznał kontuzji kostki, przystąpili do meczu z zespołem z Kutna zmotywowani. Wykorzystując przewagę fizyczną pod koszami, dobrą obronę i błędy rywali od początku spotkania,  AZS kontrolował przebieg meczu a trener od pierwszej kwarty grał całym składem tak by wszyscy chłopcy mieli możliwość zaprezentowania się na parkiecie.

- Bardzo cieszy wygrana, natomiast w czasach, w których przyszło nam grać, to nie wynik jest najważniejszy, lecz to, że mogliśmy wrócić do gry. Szacunek dla Wiktora Gołębiewskiego, który mimo kontuzji palca, której nabawił się w sobotnim meczu, zagrał wczoraj i pomógł drużynie rzucając 27 punktów – powiedział trener Mateusz Wiercioch

Śladami starszych kolegów poszli azetesiacy z U-13, którzy pokonali drużynę z Kutna (65:49). Skierniewiczanie rozpoczęli od zdobycia pierwszych punktów i po 40 minutach gry mogli świętować zwycięstwo. Drużyna wystąpiła w składzie: Kuba Bartoniewicz, Filip Korycki, Jeremi Ciach, Alan Golenia, Mateusz Gabara, Wiktor Szymczyk, Michał Janiak, Oliwier Grochowski, Igor Dobczyk, Mikołaj Marchel, Marcel Sadowy i Olaf Szkopiński.