Cztery medale w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w pływaniu

Inez Sarna, Oliwia Zakrzewska i Paulina Dudek wywalczyły medale podczas pierwszej rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat, które w minionym tygodniu odbyły się na miejskiej pływali w Skierniewicach.

Wybrane zdjęcia

W dniach 27 - 28 marca  na skierniewickiej pływalni odbyła się I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-13 lat w Pływaniu. W dwudniowych zawodach uczestniczyło 152 zawodników z 12 klubów Województwa Łódzkiego. Piętnastoosobowa reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego NAWA Skierniewice wywalczyła w sumie cztery medale.

Złoto, dwa srebra i brąz dziewczyn

Złoto dla Skierniewic zdobyła Inez Sarna, która zwyciężyła w konkurencji 100 m stylem grzbietowym. Dwukrotnie na podium stawała też Oliwia Zakrzewska, sięgając po dwa srebrne krążki w konkurencjach na 100 i 200 m stylem grzbietowym. Brąz wśród 13-latek na dystansie 100 m stylem grzbietowym wywalczyła za to Paulina Dudek.

12 miejsc w pierwszej szóstce

Medali mogło być zdecydowanie więcej. Dwunastka zawodników uplasowała się bowiem w pierwszej szóstce zawodów. O krok od podium były czwarte: Oliwia Zakrzewska na 100 m stylem motylkowym, Inez Sarna na 200 m stylem grzbietowym i Pola Drążkiewicz na 100 m stylem klasycznym. Tuż za „pudłem” stanęły także nasze sztafety mieszane: w konkurencji 4×50 m stylem zmiennym (Sarna, Drążkiewicz, Zakrzewska, Stoliński), w konkurencji 4×50 m stylem dowolnym (Zakrzewska, Drążkiewicz, Stoliński, Sarna).

Piąte lokaty przypadły: Poli Drążkiewicz na 200 m stylem klasycznym, Julii Furmańskiej w konkurencji 100 m stylem klasycznym oraz dwukrotnie Jarosławowi Jankiewicz-Delgado w konkurencjach 100 i 200 m stylem grzbietowym. Piąta była także nasza sztafeta, startująca na dystansie 4×50 m stylem dowolnym (Lipowska, Jankiewicz-Delgado, Maszewski, Dudek).

Na szóstych miejscach znalazły się Weronika Michalik w konkurencji 100 m stylem klasycznym, a także Nadia Lipowska w konkurencji 100m stylem dowolnym.

Serdecznie gratulujemy wyników i trzymamy kciuki za udział w kolejnych startach!