Brązowe medale pływaków podczas Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaniu

Alicja Ulicka, Izabela Zyga, Patrycja Białkowska, Katarzyna Sarna i Pamela Broniarek - wywalczyły brązowe medale podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów, Juniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Aż osiem dni zmagań mają za sobą reprezentanci UKS NAWA Skierniewice w ramach zimowych mistrzostw Polski. Jako pierwsi sportową rywalizację rozpoczęli zawodnicy 15 i 16 – letni. W Gorzowie Wielkopolskim (14-16.12) startowali – Norbert Kalisiak, Hubert Skowronek i Zuzanna Orłowska, zaś w Ostrowcu Świętokrzyskim Bartosz Stefanowski i Jan Michalak. Najwyższe lokaty w rywalizacji zajmował Bartosz Stefanowski, piąty w konkurencji 200 m stylem motylkowym oraz ósmy na 100 m stylem motylkowym. W wyścigach finałowych wystąpił również Jan Michalak, który był dwukrotnie trzeci w finale B w konkurencjach 400 m i 200 m stylem zmiennym.

Brązowy krążek Alicji Ulickiej…

Kolejne pięć dni rywalizacji to pokaz szybkości pływania w Mistrzostwach Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów 17-18 - lat. Bardzo wysoki poziom pływania zaprezentowała Alicja Ulicka, która w konkurencji 200 m stylem grzbietowym zajęła wśród wszystkich startujących zawodniczek szóste miejsce, a osiągnięty rezultat w gronie seniorów przełożył się na brązowy medal wśród juniorów 17 - 18- lat. Alicja również zajęła piąte miejsce w konkurencji 100 m stylem grzbietowym oraz siódme w konkurencji 50 m stylem grzbietowym.

Sztafeta na medal!

Wspaniały występ mają za sobą nasze zawodniczki, które wystąpiły w konkurencji 4 x 200 m stylem dowolnym w kategorii młodzieżowej, nasze reprezentantki płynąc w kładzie Izabela Zyga, Patrycja Białkowska, Katarzyna Sarna i Pamela Broniarek wywalczyły brązowy medal.

Pozostali pływacy w czołówce..

Wysokie rezultaty osiągali również – Kornelia Walz zajmując ósme miejsce w konkurencji 100 m stylem zmiennym, Łukasz Chmielowiec zajmując trzynaste miejsce w konkurencji 50 m stylem motylkowym oraz nasza juniorska sztafeta, która w konkurencji 4 x 50 m stylem zmiennym zajęła siódme miejsce (skład sztafety: A. Ulicka, K. Walz, Ł. Chmielowiec i B. Brodowski).