Bartosz Ponichtera Wicemistrzem Polski

Zawodnik skierniewickiego Wojownika Bartosz Ponichtera wywalczył srebrny medal i tytuł Indywidualnego Wicemistrza Polski Młodzieży podczas zawodów w Pile.

5 maja w Pile rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzieży w judo. Wśród najlepszych zawodników z całej Polski nie mogło zabraknąć akcentu skierniewickiego. W wadze do 81 kg znakomity występ zanotował Bartosz Ponichtera, który rywalizował z 11 innymi judokami. Wojownik w pierwszej walce miał wolny los. W dwóch kolejnych bez większych problemów pokonał rywali z kolejno KJ Koka Jastrzębie Zdrój oraz Gwardii Wrocław i awansował do wielkiego finału. Tam przegrał z doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem Sebastianem Marcinkiewiczem z Gwardii Wrocław. – Wicemistrzostwo Polski to ogromny sukces dla miasta i klubu – podkreśla trener Jerzy Gołębiewski. – Bartek jest doskonałym przykładem na to, że ciężka praca na treningach procentuje.

Przypomnijmy, że Bartosz Ponichtera znalazł się w dziesiątce najlepszych sportowców Skierniewic minionego 2017 roku. Kapituła doceniła jego wyniki plasując go na wysokim trzecim miejscu. W lutym podopieczny trenera Gołębiewskiego wywalczył siódme miejsce w wadze do 81 kg. podczas swoich startów w Pucharze Polski Seniorów rozegranych w Mysiadle koło Warszawy. W Pile nasze miasto reprezentował jeszcze Michał Gołębiewski. Startujący w wadze do 90 kg Skierniewiczanin uplasował się na dwunastym miejscu. W klasyfikacji medalowej skierniewicki klub zajął bardzo dobre 9 miejsce, natomiast w klasyfikacji punktowej 14.