7 medali najmłodszych pływaków w Ciechanowie

Dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe – to medalowy dorobek najmłodszej grupy pływaków UKS Nawa podczas startów w Ciechanowie. Trzy z siedmiu medali wywalczyła Alicja Rodziewicz.

29 września w Ciechanowie odbyły się zawody - Jesiennego rozpływania o puchar Książąt Mazowieckich pod patronatem Prezydenta Miasta Ciechanów. Wczesnym rankiem do Ciechnowa wyruszyła 13 osobowa grupa najmłodszych zawodników klubu UKS Nawa Skierniewice. Tego dnia rywalizowali oni na basenie 25 m w następujących konkurencjach: 50 m stylem dowolny, 50 m stylem motylkowym, 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem  zmiennym oraz w sztafecie 4 x 50 m stylem dowolny. Warto podkreślić, iż były to pierwsze starty naszych zawodników w tym sezonie.

Reprezentanci klubu UKS Nawa Skierniewice wywalczyli w sumie 18 miejsc w przedziale I-VI z czego aż 7 z nich premiowanych było medalami: 2 złotymi, 3 srebrnymi i 2 brązowymi. Złote medale w swoich konkurencjach wywalczyła: Alicja Rodziewicz 50 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem zmiennym. Srebrne medale zdobyli:  Bartłomiej Karwat w konkurencji 50 m stylem motylkowym oraz Weronika Lesiak w konkurencji 100 m stylem zmiennym. Brązowy krążek padł łupem Alicji Rodziewicz w konkurencji 50 m stylem dowolnym. Warto podkreślić, iż bardzo dobrze zaprezentowały się nasze sztafety zdobywając dwa medale. Sztafeta żeńska w składzie: (Nowak Kaja, Lesiak Weronika, Petrykowska Zuzanna  Rodziewicz Alicja) wywalczyła srebro na dystansie 4 x 50 m styl dowolnym. Jeden stopień niżej swoje zmagania na tym samym dystansie ukończyła sztafeta męska w składzie: (Astrabas Adam, Modzelewicz Dawid, Kowalczyk Szymon, Karwat Bartłomiej).