4 punkty do awansu! Unia gromi Zawiszę Pajęczno 12:0!

Piłkarze Unii zanotowali w weekend szóste kolejne zwycięstwo, rozbijając Zawiszę Pajęczno 12:0. Bohaterem był strzelec 7 bramek Kamil Sabiłło. W Skierniewicach pachnie już trzecią ligą. Skierniewiczanie do mistrzostwa potrzebują już tylko czterech oczek.

Za nami kolejny udany występ podopiecznych trenera Rafała Smalca. W sobotę, 12 maja przed własną publicznością unici ograli czerwoną latarnię czwartej ligi - Zawiszę Pajęczno 12:0 i zrobili kolejny znaczący krok w kierunku  awansu do trzeciej ligi. Przy ul. Pomologicznej oglądaliśmy mistrzowską formę naszych piłkarzy. Do końca sezonu pozostało zaledwie sześć kolejek i maksymalnie 18 punktów do zdobycia. Po tym weekendzie skierniewiczanie mają już 14 oczek przewagi nad drugim Nerem Poddębice, który nieoczekiwanie przegrał w Kwiatkowicach 2:4. Rachunek jest zatem prosty. Do awansu nasza drużyna potrzebuje zaledwie czterech punktów w sześciu meczach i jest niemal pewne, że jesienią zawita do wyższej klasy rozgrywkowej.

Wróćmy jednak do meczu. Zgodnie z przewidywaniami trener Smalec rozpoczął spotkanie w najsilniejszym zestawieniu. Już przed meczem drużyna zapewniała bowiem, że zrobi wszystko, aby jak najszybciej zapewnić sobie mistrzostwo. Pierwsze kilka minut przyjezdni zapamiętają jednak na długo. Już w 3 minucie Unia wyszła na prowadzenie za sprawą Tomka Kolusa. Chwilę później dublet ustrzelił Kamil Sabiłło, a w 12 minucie po pewnie wykorzystanej jedenastce Kamila Łojszczyka było 4:0! To nie był jednak koniec koszmaru przyjezdnych. W 20 minucie bramkę strzelił Patryk Bojańczyk, a egzekucji dopełnił Sabiłło, który dołożył kolejne trzy trafienia. Do przerwy goście schodzili zatem z ośmioma bramkami straty, a mecz był już praktycznie rozstrzygnięty.

Po zmianie stron trener Rafał Smalec dał się wykazać się młodym zawodnikom. Unia cały czas nacierała, ale była już mniej skuteczna niż w pierwszych 45 minutach. Dopiero na dziesięć minut przed końcem kolejny strzelecki festiwal rozpoczął Szymon Kiwała. Minutę później premierowe trafienie w barwach Unii zanotował Artur Amroziński. Była to już 10 bramka naszego zespołu w tym meczu. To jednak nie koniec. Niekwestionowanym bohaterem spotkania był Kamil Sabiłło, który w meczu z Pajęcznem jeszcze dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 12:0. Dzięki siedmiu trafieniom Kamil wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji strzelców z dorobkiem 30 trafień.

Kolejne spotkanie unici rozegrają w delegacji. W najbliższy piątek, 18 maja udadzą się do Przedbórza na mecz z tamtejszą Pilicą. Pierwszy gwizdek o godz. 18:00! Jeśli nasi piłkarze utrzymają zwycięską serię, od mistrzostwa i bezpośredniego awansu do trzeciej ligi będzie ich dzielił tylko jeden punkt!

Unia Skierniewice – Zawisza Pajęczno 12:0 (8:0)
Bramki: Tomasz Kolus 3, Kamil Sabiłło 5,7, 36, 40, 44, 86, 90, Kamil Łojszczyk 12, Patryk Bojańczyk 20, Szymon Kiwała 79, Artur Amroziński 80

Unia: Melon (50′ Jaroszko) – Wojciechowski, Kowalczyk (52′ Pomianowski), Kozieł, Łojszczyk (56′ Wyszogrodzki) – Bojańczyk (59′ Dąbrowski), Czaplarski, Kolus (57′ Kiwała), Jakóbiak (54′ Nierobisz) – Budka (59′ Amroziński), Sabiłło

Zawisza: Smolarz – Pinkowski (88′ Kędzia), Wilkoszewski, Badowski, Romański – Marynowski, Cichosz (68′ Barański), Magiera (85′ Zarzycki), Kępys (66′ Labocha) – Piłatowski (75′ Kaczmarek), Łużak (35′ Łuszczyk)