Sport

10 krążków pływaków UKS Nawa w Opocznie

Weronika Lesiak, Alicja Rodziewicz, Bartłomiej Karwat, Maria Urbanek i Lena Wieczorek – wywalczyli kolejne pływackie medale dla UKS Nawa podczas startów w Finałowej Rundzie Wojewódzkiej Lidze Dzieci i Młodzików. Zawody rozegrano 5 listopada w Opocznie.

Kolejne bardzo dobre występy zanotowali wychowankowie klubu UKS Nawa Skierniewice. 5 listopada na opoczańskiej pływalni, silna grupa pływaków rywalizowała w startach indywidualnych i sztafetowych podczas Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików. Już w pierwszym występie, zespół w składzie (Rodziewicz, Lesiak, Karwat i  Pietrowski) zwyciężył na dystansie 4x50 m mix. W kolejnym tym razem żeńskim składzie (Rodziewicz, Lesiak, Kania, Leszczyńska, Wieczorek, Urbanek) nasz zespół triumfował na odcinku 6x50 m stylem grzbietowym, wyprzedzając silny UKS 149 Łódź o ponad 13 sekund.

Znakomicie nasi pływacy wypadli również w startach indywidualnych. Weronika Lesiak sięgnęła po złoto w konkurencji 100 m stylem klasycznym oraz brąz na dystansie 100 m stylem zmiennym. Alicja Rodziewicz była dwukrotnie najlepsza na 100 m stylem zmiennym i 200 m stylem motylkowym. Bartłomiej Karwat zajął trzecie lokaty w konkurencjach 200 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym. Maria Urbanek była druga na 50 m stylem dowolnym i trzecia na 100 m stylem zmiennym. Bezkonkurencyjna w swoich startach okazała się za to Lena Wieczorek, zwyciężczyni na 100 m stylem zmiennym i 200 m stylem klasycznym. Miejsca tuż za podium zajmowali: Zuzanna Petrykowska, 5 miejsce w konkurencji 200 m stylem klasycznym, Kaja Nowak, 5 miejsce w konkurencji 200 m stylem motylkowym, Kamila Sałuda, 4 miejsce w konkurencji 200 m stylem klasycznym i Anna Sypniewska, 6 miejsce w konkurencji 50 m stylem dowolnym.

Ponadto w klasyfikacji generalnej ligi triumfatorkami wśród dziewcząt zostały: Alicja Rodziewicz oraz Lena Wieczorek. Tuż za nimi miejsca, drugie i trzecie zajęły Weronika Lesiak oraz Maria Urbanek .