Edukacja

Wybieramy nowy skład Młodzieżowej Rady Miasta 

10 grudnia 2021 w miejskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Skierniewice XII kadencji. Chętni do pracy w Radzie, na zgłoszenie swojej kandydatury mają czas do 3 grudnia!

Ostatnia kadencja samorządu młodych mieszkańców naszego miasta upłynęła w cieniu pandemii koronawirusa. Pomimo to skierniewicka Młodzieżowa Rada Miasta stawia sobie za cel wpływanie na rzeczywistość młodych mieszkańców naszego miasta. Realizować możne to za pomocą wielu przedsięwzięć o charakterze charytatywnym, sportowym czy integracyjnym. W skierniewicach przedstawiciele MRM uczestniczyli w wielu wydarzeniach ogólnomiejskich (Dzień Kobiet, Tłusty Czwartek) ale przygotowywali również szereg własnych imprez jak zapoczątkowany 4 lata temu Marsz Mikołajów (6 grudnia) czy Happy Festival. 

Wybory MRM

Kandydować do młodzieżowej rady i uczestniczyć w głosowaniu na radnego mogą uczniowie zamieszkali w Skierniewicach mający w dniu głosowania ukończony 13. rok życia i nie ukończony 20. Ponadto uczniowie, którzy chcą reprezentować swoich kolegów w Radzie, powinni złożyć formularz zgłoszeniowy (dotępny poniżej lub w sekretariacie szkoły) oraz deklarację wyrażenia zgody na udział w głosowaniu. Wszystkie dokumenty powinny trafić do Miejskiej Komisji Wyborczej (Urząd Miasta Skierniewice, ul. Senatorskiej 12, pokój 201) do 3 grudnia

Następnie kandydaci na radnych staną do walki w kampanii wyborczej, by przekonać innych, że to oni godnie i najlepiej będą reprezentować swoją szkołę, a poprzez swoją kreatywność i zaangażowanie przyczyniają się do podjęcia wielu ważnych, z punktu widzenia młodzieży, działań. Uprawnieni do głosowania uczniowie będą mogli oddać swój głos na wybranego kandydata w dniu wyborów czyli 10 grudnia w siedzibie Szkolnej Komisji Wyborczej. Wyniki głosowania powinniśmy poznać do 17 grudnia.  

 

Pliki do pobrania

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.