Edukacja

Szkoła Podstawowa Nr 7 z nowymi łazienkami 

99,5 tys. zł kosztował kapitalny remont łazienek w SP nr 7. Nowa armatura, kafelki, podłogi, kabiny i drzwi to nie wszystko. W pomieszczeniach znalazły się też specjalne oznaczenia, które już kształtują wśród uczniów dobre nawyki.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji kapitalnie wyremontowano w sumie pięć łazienek znajdujących się na parterze i pierwszym piętrze. – Zwiększyliśmy powierzchnię i układ pomieszczeń – wymienia dyrektor szkoły Marek Czarnota. - Łazienki zyskały całkiem nowe podłogi, kafelki, armaturę, kabiny i drzwi wejściowe. To jednak nie koniec. Podprowadzona została też ciepła wodna, która do tej pory była z podgrzewaczy. Nową jakość zyskała także łazienka dla personelu i nauczycieli, innymi słowy kompleksowo wyremontowaliśmy tę część szkoły – dodaje dyrektor, który nie ukrywa, że inwestycja jest swego rodzaju prezentem na obchodzony w tym roku jubileusz 50-lecia istnienia placówki. 

Warto dodać, że prace rozpoczęły się wraz z początkiem sierpnia i planowo miały potrwać przez dwa miesiące, a więc do końca września. Ostatecznie zakończyły się w październiku. – Niestety w trakcie robót wykonawca napotkał pewne problemy, które w uzgodnieniu z nami musiał na bieżąco rozwiązać, tak aby zadanie wykonać zgodnie z projektem – tłumaczy Marek Czarnota. - Najważniejsze, że inwestycję udało się zakończyć, łazienki zyskały nową jakość i już służą naszym uczniom. Toalety funkcjonują już od kilku dni i cieszą uczniów. Zadanie kosztowało w sumie 99,5 tys. zł. 

„Czym skorupka za młodu nasiąknie…” 

Szkoła nie zapomniała o pewnych nowościach. Na drzwiach i ścianach pojawiły się bowiem specjalne oznaczenia, które jak twierdzi dyrektor będą kształtować wśród uczniów dobre nawyki. - Te oznaczenia, które się pojawiły to taka forma gadżetu, ale i też edukacji, którą też staramy się prowadzić dla naszych uczniów. To taka podstawowa edukacja, jak korzystanie z toalety i wody, zamykanie muszli, czy używania ręczników. Mam nadzieję, że tabliczki informacyjne przyniosą swój efekt i nauczą uczniów odpowiednich zachowań w toaletach. Bo przecież w prostocie tkwi metoda, a napisy takie jak m.in.: - „Zawsze spłukujemy po sobie toaletę. Przed spuszczeniem wody zamykamy deskę WC”, „Zużyte ręczniki zwijamy w kulkę i wrzucamy do śmietnika”, „Cierpliwie czekamy na swoją kolej” czy „Dbamy o porządek w łazience” dają do myślenia i uczą dzieci od małego dbania o porządek. Bo przecież czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci…”.

Kolejne plany remontowe…

- Jesteśmy przed planem finansowym na nowy rok – informuje dyrektor, który już myśli o kolejnych inwestycjach na Rawce. - Chcielibyśmy w następnej kolejności dokonać modernizacji pomieszczenia, w którym obecnie znajduje się świetlica szkolna. Podobnie jak inne szkoły w całym kraju będziemy musieli się zmierzyć z nową dyrektywą szkolną, a mianowicie doposażenia pomieszczeń kuchni, jadalni zgodnie z nowym rozporządzeniem pani minister, które niebawem wejdzie w życie. Chcielibyśmy też odmalować korytarz górny, który w związku z zakończonym remontem łazienek doznał trochę uszczerbku. Czas pokaże.

Powrót do aktualności
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.