Edukacja

Anna Wieczorek i Grażyna Gębala Mistrzyniami Polski

Znakomite występy zanotowali zawodnicy SSSW podczas XI Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. Anna Wieczorek i Grażyna Gębala wywalczyły złote medale i tytuły mistrzyń Polski. Trzecie miejsca padły łupem Wiktora Tarnowskiego i Dominika Słomki.

Wybrane zdjęcia

Skierniewickie Stowarzyszenie Sportowe Wariacje przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Skierniewicach już po raz drugi podjęli się organizacji imprezy rangi mistrzowskiej w Trójboju Siłowym Klasycznym (wcześniej Skierniewice dwukrotnie były gospodarzem Pucharu Polski).  Łącznie w zmaganiach wzięło udział prawie 300 sportowców, 90 kobiet i 195 mężczyzn. W stawce nie brakowało juniorów młodszych do lat 18, juniorów do lat 20, juniorów do lat 23, seniorów i weteranów. Najmłodszą kategorią wiekową byli młodzicy do lat 14.

17-19 września, ten weekend okazał się bardzo szczęśliwy dla siódemki zawodników ze Skierniewic, którzy rywalizowali z najsilniejszymi sportowcami w kraju. Zdecydowanie najlepiej wypadła, najbardziej utytułowana mistrzyni – Anna Wieczorek ,który kolejny raz nie zawiodła swoich kibiców. Zawodniczka SSSW startująca w kategorii senior wywalczyła złoty medal i ustanowiła kolejny rekord Polski w przysiadzie (200 kg) i łącznie 490 kg w „totalu”.

Mistrzostwo Polski zdobyła także Grażyna Gębala startująca w kategorii Weteran. Dobrze spisali się juniorzy. Wiktor Tarnowski i Dominik Słomka wywalczyli brązowe medale. Warto dodać, że Wiktor będzie reprezentował miasto na Mistrzostwach Świata w Szwecji. Warto również wspomnieć o wynikach pozostałych zawodników SSSW. Tuż za podium w swojej kategorii uplasował się Kacper Baran. Piątą lokatę wywalczył Paweł Stań, a debiutujący w zawodach Kamil Olszok był siódmy. Również nasi sędziowie Anna Tarnowska i Sebastian Stępniak pomyślnie zdali egzamin na podwyższenie klasy sędziowskiej. Od niedzieli są Sędziami II Klasy Krajowej Trójboju Siłowego.

Gratulacje dla zawodników, trenerów i organizatorów!